Taiyo Yuden TMK063CJ030DP-F
TMK063CJ030DP-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CJ030DP-F
Brief Description
CAP CER 3PF 25V C0J 0201
Datasheet Download
TMK063CJ030DP-F.pdf
Availability of TMK063CJ030DP-F
QUANTITY
TMK063CJ030DP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CJ030DP-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CJ030DP-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CJ030DP-F
Related LinksTMK063C, TMK063CJ030DP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CJ030DP-F Details Description
Related parts for TMK063CJ030DP-F
CONN HEADER 7POS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
MODULE DGTL POWERTRAIN 10A 12DIP datasheet.pdf