Taiyo Yuden TMK107SD332KA-T
TMK107SD332KA-T picture photo
Mfg. Part Number
TMK107SD332KA-T
Brief Description
CAP CER 3300PF 25V 0603
Datasheet Download
TMK107SD332KA-T.pdf
Availability of TMK107SD332KA-T
QUANTITY
TMK107SD332KA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK107SD332KA-T
Internal Part NumberEIS-TMK107SD332KA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCFCAP™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature Coefficient-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow Distortion
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK107SD332KA-T
Related LinksTMK107S, TMK107SD332KA-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK107SD332KA-T Details Description
Related parts for TMK107SD332KA-T
FAN AXIAL 119X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 1.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 4 PWR 32SGL 2.36MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 23A TO3PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPEA 11POS datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf