Samtec, Inc. TMM-126-01-G-S
TMM-126-01-G-S picture photo
Mfg. Part Number
TMM-126-01-G-S
Brief Description
CONN HEADER 26POS SNGL 2MM T/H
Datasheet Download
TMM-126-01-G-S.pdf
Availability of TMM-126-01-G-S
QUANTITY
TMM-126-01-G-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TMM-126-01-G-S
Internal Part NumberEIS-TMM-126-01-G-S
Board-to-Board Connectors
Featured ProductHi Reliability, Rugged Tiger Eye System
SeriesFleXYZ™ TMM
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.126" (3.20mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMM-126-01-G-S
Related LinksTMM-126, TMM-126-01-G-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TMM-126-01-G-S Details Description
Related parts for TMM-126-01-G-S
RES SMD 17.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
CONN RCPT 24 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 200V 4A KBL datasheet.pdf