Littelfuse TMOV34S321MP
TMOV34S321MP picture photo
Mfg. Part Number
TMOV34S321MP
Brief Description
VARISTOR 462V 40KA SQUARE 34MM
Datasheet Download
TMOV34S321MP.pdf
Availability of TMOV34S321MP
QUANTITY
TMOV34S321MP Order Process
Ship out your order
Specifications of TMOV34S321MP
Internal Part NumberEIS-TMOV34S321MP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)459V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)561V
Current - Surge40kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Energy640J
Package / CaseSquare 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMOV34S321MP
Related LinksTMOV34, TMOV34S321MP Datasheet, Littelfuse Distributor
TMOV34S321MP Details Description
Related parts for TMOV34S321MP
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 1411 datasheet.pdf
SANTOPRENE CLAMP ST-PLATE 7/16" datasheet.pdf
IC OSC UP/DWN CNTR 2MHZ 28-DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 5.6A D2PAK datasheet.pdf
RES 320K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 25V SCREW datasheet.pdf
TOOLING WASHER 60741A108 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 120POS .050 SMD datasheet.pdf
CLOUDGATE DEVELOP EXPANSION CARD datasheet.pdf
CAP POLY 150UF 20% 35V T/H datasheet.pdf
CAP 22 UF 20% 35 V datasheet.pdf