Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-63-3
TNM10-25-63-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-63-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 63MM
Datasheet Download
TNM10-25-63-3.pdf
Availability of TNM10-25-63-3
QUANTITY
TNM10-25-63-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-63-3
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-63-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height2.480" (63.00mm)
Length - Overall4.055" (103.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-63-3
TNM10-25-63-3 Details Description
Related parts for TNM10-25-63-3
SWITCH PUSH DPST 0.15A 28V datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 305 TYPE A 27POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA SOT223 datasheet.pdf