Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-78-2
TNM10-25-78-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-78-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 78MM
Datasheet Download
TNM10-25-78-2.pdf
Availability of TNM10-25-78-2
QUANTITY
TNM10-25-78-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-78-2
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-78-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height3.071" (78.00mm)
Length - Overall3.858" (98.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-78-2
TNM10-25-78-2 Details Description
Related parts for TNM10-25-78-2
CONN HEADER .100 DUAL STR 68POS datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 5W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2824 datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DDR3 240P SMT ASSY datasheet.pdf
JFET P-CH 30V TO-18 datasheet.pdf
VINYL TUBING 1 AWG 8.81MM CLEA datasheet.pdf