Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-51-3
TNM12-30-51-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-51-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 51MM
Datasheet Download
TNM12-30-51-3.pdf
Availability of TNM12-30-51-3
QUANTITY
TNM12-30-51-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-51-3
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-51-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.008" (51.00mm)
Length - Overall3.976" (101.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-51-3
TNM12-30-51-3 Details Description
Related parts for TNM12-30-51-3
RECEPTACLE DIP SOCKET 28POS .6" datasheet.pdf
BERGSTRIP .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER/BUFF 24TSSOP datasheet.pdf
IC SWITCH ANLG DUAL BILATRL US8 datasheet.pdf
RES 58.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 145MA 3.5 OHM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 19POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HSG RECPT SNG ROW FREE-HANG datasheet.pdf
High Accuracy Ultralow IQ, 300 mA, anyCAP Low Dropout Regulator IC datasheet.pdf