Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-64-3
TNM12-30-64-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-64-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 64MM
Datasheet Download
TNM12-30-64-3.pdf
Availability of TNM12-30-64-3
QUANTITY
TNM12-30-64-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-64-3
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-64-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.520" (64.00mm)
Length - Overall4.488" (114.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-64-3
TNM12-30-64-3 Details Description
Related parts for TNM12-30-64-3
IC OPAMP DIFFERENTIAL 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CTLR HOT SWAP 48V 10-MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf
VARISTOR 6V 100A DISC 7MM datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
500 TB SPR PLU HOOK/E WF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf