Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-81-1
TNM12-30-81-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-81-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 81MM
Datasheet Download
TNM12-30-81-1.pdf
Availability of TNM12-30-81-1
QUANTITY
TNM12-30-81-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-81-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-81-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.189" (81.00mm)
Length - Overall3.189" (81.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-81-1
TNM12-30-81-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-81-1
FUSE RESETTABLE 750MA 60V 2920 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 48VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf