Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-85-3
TNM12-30-85-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-85-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 85MM
Datasheet Download
TNM12-30-85-3.pdf
Availability of TNM12-30-85-3
QUANTITY
TNM12-30-85-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-85-3
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-85-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.346" (85.00mm)
Length - Overall5.315" (135.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-85-3
TNM12-30-85-3 Details Description
Related parts for TNM12-30-85-3
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V S2H 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
IC UART WITH FIFO 40-DIP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 51W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
WIRE DUCT SLOTTED datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 7.68M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf