Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-90-3
TNM12-30-90-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-90-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 90MM
Datasheet Download
TNM12-30-90-3.pdf
Availability of TNM12-30-90-3
QUANTITY
TNM12-30-90-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-90-3
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-90-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.543" (90.00mm)
Length - Overall5.512" (140.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-90-3
TNM12-30-90-3 Details Description
Related parts for TNM12-30-90-3
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 2.21 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 20W D2PAK datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE 22-18AWG 100PC datasheet.pdf
ATTENUATOR 1DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf