Intersil ISL22444UFV20Z-TK
ISL22444UFV20Z-TK picture photo
Mfg. Part Number
ISL22444UFV20Z-TK
Brief Description
IC POT DGTL 256TP LN LP 20-TSSOP
Datasheet Download
ISL22444UFV20Z-TK.pdf
Availability of ISL22444UFV20Z-TK
QUANTITY
ISL22444UFV20Z-TK Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL22444UFV20Z-TK
Internal Part NumberEIS-ISL22444UFV20Z-TK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesApplication: Industrial Controls
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Jun/2015
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits4
Number of Taps256
Resistance (Ohms)50k
InterfaceSPI
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply±2.25 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±45 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)70
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package20-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL22444UFV20Z-TK
Related LinksISL22444, ISL22444UFV20Z-TK Datasheet, Intersil Distributor
ISL22444UFV20Z-TK Details Description
Related parts for ISL22444UFV20Z-TK
Crystal 9.2160MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV 48VIN 3.3V 20A 1/8 BRICK TH datasheet.pdf
RES NTWRK 24 RES MULT OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf
DSUB-ME-CR-KON.AWG20-24;AFS2;LR1 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.9V 4-USP datasheet.pdf