Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-91-1
TNM12-30-91-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-91-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 91MM
Datasheet Download
TNM12-30-91-1.pdf
Availability of TNM12-30-91-1
QUANTITY
TNM12-30-91-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-91-1
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-91-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height3.583" (91.00mm)
Length - Overall3.583" (91.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-91-1
TNM12-30-91-1 Details Description
Related parts for TNM12-30-91-1
RES 220 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN DB26 MALE HD CRIMP Y-CHROM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 645 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MICRO 100C S 20" WHT JACKS NI datasheet.pdf
CONN SMB JACK EDGE MOUNT 50OHM datasheet.pdf