Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-22-1
TNM2-6.5-22-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-22-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 22MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-22-1.pdf
Availability of TNM2-6.5-22-1
QUANTITY
TNM2-6.5-22-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-22-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-22-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.866" (22.00mm)
Length - Overall0.866" (22.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-22-1
TNM2-6.5-22-1 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-22-1
CONN RING TERM 2/0AL/ 1/0CU 3/8 datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 10.79"L X 6.81"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-75V 24VOUT datasheet.pdf
RES 121 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC TXRX 4BIT TRANSLATNG 16TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
BLADE HEX 3MM 4.72" datasheet.pdf