Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-37-1
TNM2-6.5-37-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-37-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 37MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-37-1.pdf
Availability of TNM2-6.5-37-1
QUANTITY
TNM2-6.5-37-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-37-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-37-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.457" (37.00mm)
Length - Overall1.457" (37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-37-1
TNM2-6.5-37-1 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-37-1
IC FPGA 192 I/O 240PQFP datasheet.pdf
IC VOLTAGE DETCTR 2.7V SOT23A-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 6.8K OHM 4SIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PIN datasheet.pdf