Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-65-2
TNM2-6.5-65-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-65-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 65MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-65-2.pdf
Availability of TNM2-6.5-65-2
QUANTITY
TNM2-6.5-65-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-65-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-65-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.559" (65.00mm)
Length - Overall2.795" (71.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-65-2
TNM2-6.5-65-2 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-65-2
CBL RIBN 6COND 0.079 GRAY 100' datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 470 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 7.62MM OR datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W DO204AL datasheet.pdf
HALL EFF T-BAR FADER BAR HANDLE datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 12POS PIN datasheet.pdf