Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-80-3
TNM2-6.5-80-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-80-3
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 80MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-80-3.pdf
Availability of TNM2-6.5-80-3
QUANTITY
TNM2-6.5-80-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-80-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-80-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.150" (80.00mm)
Length - Overall3.622" (92.00mm)