Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-94-2
TNM2-6.5-94-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-94-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 94MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-94-2.pdf
Availability of TNM2-6.5-94-2
QUANTITY
TNM2-6.5-94-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-94-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-94-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.701" (94.00mm)
Length - Overall3.937" (100.00mm) 3 15/16"
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-94-2
TNM2-6.5-94-2 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-94-2
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 130.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC BUS SWITCH DUAL 1X1 8LLGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 4.2MM 12.24VDC datasheet.pdf
PIEZO FILM SHEET 8X11 SILVER INK datasheet.pdf
OSC MEMS 75.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf