Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-66-1
TNM2-8-66-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-66-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 66MM
Datasheet Download
TNM2-8-66-1.pdf
Availability of TNM2-8-66-1
QUANTITY
TNM2-8-66-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-66-1
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-66-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.600" (66.00mm)
Length - Overall2.598" (66.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-66-1
Related LinksTNM2-, TNM2-8-66-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-66-1 Details Description
Related parts for TNM2-8-66-1
TRANS 2NPN 50V 0.1A SSMINI6 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS STR datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 40mA 24-TSSOP-EP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-12VOUT SMD datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf