Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-68-3
TNM2-8-68-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-68-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 68MM
Datasheet Download
TNM2-8-68-3.pdf
Availability of TNM2-8-68-3
QUANTITY
TNM2-8-68-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-68-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-68-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.677" (68.00mm)
Length - Overall3.150" (80.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-68-3
Related LinksTNM2-, TNM2-8-68-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-68-3 Details Description
Related parts for TNM2-8-68-3
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RESISTOR METAL FILM 1W 3.01 OHM datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
STRIP MARKER 21 STD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 100mA 44-SSOP datasheet.pdf