Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-8-80-3
TNM2-8-80-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-8-80-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 80MM
Datasheet Download
TNM2-8-80-3.pdf
Availability of TNM2-8-80-3
QUANTITY
TNM2-8-80-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-8-80-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-8-80-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.150" (80.00mm)
Length - Overall3.622" (92.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-8-80-3
Related LinksTNM2-, TNM2-8-80-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM2-8-80-3 Details Description
Related parts for TNM2-8-80-3
CONN DB25 CRIMP FEM YLW CHROME datasheet.pdf
SIDACTOR 3CHP 230V 400A MS-013 datasheet.pdf
TRANSFORMER AUTO 115-230VAC 2KVA datasheet.pdf
IC DIVIDER /2 5V/3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISED SLIDE 3POS TH datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MLX80104 UNIROM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
SUPPORT-PIVOT BLOCK datasheet.pdf
OSC TCXO 30.72MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf