TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-16-26SY-6117-LC
AFD56-16-26SY-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-16-26SY-6117-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT
Datasheet Download
AFD56-16-26SY-6117-LC.pdf
Availability of AFD56-16-26SY-6117-LC
QUANTITY
AFD56-16-26SY-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-16-26SY-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD56-16-26SY-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-16-26SY-6117-LC
AFD56-16-26SY-6117-LC Details Description
Related parts for AFD56-16-26SY-6117-LC
CAP ALUM 68UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC CNTRLR HOTSWAP NEGVOLT 10MSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CAP ROCKER RECTANGULAR BLUE datasheet.pdf
OSC XO 11.059MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48WFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf