Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-15-1
TNM2.5-6.5-15-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-15-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 15MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-15-1.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-15-1
QUANTITY
TNM2.5-6.5-15-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-15-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-15-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.591" (15.00mm)
Length - Overall0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-15-1
TNM2.5-6.5-15-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-15-1
TERMINAL BLOCK 5MM 8POS PCB datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 14-TSSOP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.6A 300VAC RADIAL datasheet.pdf
CABLE COAXIAL 28AWG 2500' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
POT SLIDE 100K OHM .1W 15MM datasheet.pdf
POT 350 OHM 7.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf