Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-17-2
TNM2.5-6.5-17-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-17-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 17MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-17-2.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-17-2
QUANTITY
TNM2.5-6.5-17-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-17-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-17-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.669" (17.00mm)
Length - Overall0.906" (23.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-17-2
TNM2.5-6.5-17-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-17-2
FIXED IND 47UH 2.5A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK 14-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 680MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN HEADR 4POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
H48-6 SHEET 320X320X3MM W/ADH datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf