Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-6.5-66-3
TNM2.5-6.5-66-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-6.5-66-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 66MM
Datasheet Download
TNM2.5-6.5-66-3.pdf
Availability of TNM2.5-6.5-66-3
QUANTITY
TNM2.5-6.5-66-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-6.5-66-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-6.5-66-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height2.600" (66.00mm)
Length - Overall3.071" (78.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-6.5-66-3
TNM2.5-6.5-66-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-6.5-66-3
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
ID ISC.M02-B READER MODULE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 7.5A ITO220AC datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
SSR 25A BURST FIRE CONTRL POT datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf