Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-30-1
TNM2.5-8-30-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-30-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 30MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-30-1.pdf
Availability of TNM2.5-8-30-1
QUANTITY
TNM2.5-8-30-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-30-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-30-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.181" (30.00mm)
Length - Overall1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-30-1
TNM2.5-8-30-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-30-1
DIVIDER WALL RACEWAY T7010' datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO STR 50POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 300MA 280 MOHM datasheet.pdf
CARDEDGE 15POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 24"L X 24"W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS W/SCKTS BULKHEAD datasheet.pdf
IC INV HEX SCHMITT-TRIG 14TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf