Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-66-2
TNM2.5-8-66-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-66-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 66MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-66-2.pdf
Availability of TNM2.5-8-66-2
QUANTITY
TNM2.5-8-66-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-66-2
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-66-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.600" (66.00mm)
Length - Overall2.835" (72.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-66-2
TNM2.5-8-66-2 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-66-2
CONN HEADER PIN 6POS VERT TIN datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.72A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 50POS 2MM T/H datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 0.8A TO92-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 90POS .050 SMD datasheet.pdf