Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-83-3
TNM2.5-8-83-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-83-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 83MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-83-3.pdf
Availability of TNM2.5-8-83-3
QUANTITY
TNM2.5-8-83-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-83-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-83-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.268" (83.00mm)
Length - Overall3.740" (95.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-83-3
TNM2.5-8-83-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-83-3
RES SMD 127K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC AMP AUD QUAD 41W FLEXIWATT25 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.8K OHM 5% 100W datasheet.pdf
CAP CER 5PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 12.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 40COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM datasheet.pdf
BG STTSHLD MTL-IN 4''X4'' 100EA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf