Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-96-3
TNM2.5-8-96-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-96-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 96MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-96-3.pdf
Availability of TNM2.5-8-96-3
QUANTITY
TNM2.5-8-96-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-96-3
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-96-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2.5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.780" (96.00mm)
Length - Overall4.252" (108.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-96-3
TNM2.5-8-96-3 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-96-3
RES 2.4K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 225A 690V BRITISH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 32POS SCKT datasheet.pdf
EXTENDER MAC II datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 600MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
MCU ARM 1024KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 300MW SOT23 datasheet.pdf