Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-34-1
TNM3-6.5-34-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-34-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 34MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-34-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-34-1
QUANTITY
TNM3-6.5-34-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-34-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-34-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.339" (34.00mm)
Length - Overall1.339" (34.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-34-1
TNM3-6.5-34-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-34-1
IC OCTAL TRANSPAR LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.9"L X 4.9"W datasheet.pdf
CONN HEADER BP 150POS 10COL GOLD datasheet.pdf
IP MODULE CORE1553 BUS CTLR datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SKT datasheet.pdf