Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-78-1
TNM3-6.5-78-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-78-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 78MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-78-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-78-1
QUANTITY
TNM3-6.5-78-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-78-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-78-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.071" (78.00mm)
Length - Overall3.071" (78.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-78-1
TNM3-6.5-78-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-78-1
IC AC/DC CONV 15V 300MA SIP12 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONTROL FOR 36X24 LCD PB/DISPLAY datasheet.pdf
MARKER CARRIER datasheet.pdf
CONN PIN RCPT PRESS FIT .165=L datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 3"L X 4"W datasheet.pdf
PWR INLET MOD FILTERED DP 6A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 120W datasheet.pdf
CBL TIE MNT PP METAL DETECT #8 datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf