Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-84-1
TNM3-6.5-84-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-84-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 84MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-84-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-84-1
QUANTITY
TNM3-6.5-84-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-84-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-84-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.307" (84.00mm)
Length - Overall3.307" (84.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-84-1
TNM3-6.5-84-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-84-1
DIE SCREWS-EZI-CHANGE (2) datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 120V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf