Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-87-1
TNM3-6.5-87-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-87-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 87MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-87-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-87-1
QUANTITY
TNM3-6.5-87-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-87-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-87-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.425" (87.00mm)
Length - Overall3.425" (87.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-87-1
TNM3-6.5-87-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-87-1
IC REG LDO 12V 0.25A PPAK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 48V datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT SOT23-5 datasheet.pdf
IC DUAL EIA-232 DRVR/RCVR 16SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Coax) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% RADIAL datasheet.pdf
CABLE STR FEMALE-MALE 9POS 12' datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf