Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-98-3
TNM3-6.5-98-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-98-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 98MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-98-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-98-3
QUANTITY
TNM3-6.5-98-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-98-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-98-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.858" (98.00mm)
Length - Overall4.331" (110.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-98-3
TNM3-6.5-98-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-98-3
IC REG LDO 12V 0.1A 3HSIP datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1W 2515 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS SD 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.74M OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES 795 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PIN CONTACT 100 PCS datasheet.pdf
1.25MM F HSG 2X10 POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP7T datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf