Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-15-2
TNM3-8-15-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-15-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 15MM
Datasheet Download
TNM3-8-15-2.pdf
Availability of TNM3-8-15-2
QUANTITY
TNM3-8-15-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-15-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-15-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.591" (15.00mm)
Length - Overall0.827" (21.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-15-2
Related LinksTNM3-, TNM3-8-15-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-15-2 Details Description
Related parts for TNM3-8-15-2
CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 WW datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SGL 30MSPS 28-TSSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.187" (4.75mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
CONN N JACK STR CRIMP datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLSSIDE ROTARY datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS SOCKET datasheet.pdf
Connector Socket 55 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf