Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-28-1
TNM4-8-28-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-28-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 28MM
Datasheet Download
TNM4-8-28-1.pdf
Availability of TNM4-8-28-1
QUANTITY
TNM4-8-28-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-28-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-28-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.102" (28.00mm)
Length - Overall1.102" (28.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-28-1
Related LinksTNM4-, TNM4-8-28-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-28-1 Details Description
Related parts for TNM4-8-28-1
RIVET SNAP 0.335" NYLON WHITE datasheet.pdf
Connector Receptacle 130 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 20POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC DAC DUAL I2C TSOT-23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC 6054 datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf