Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-28-2
TNM4-8-28-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-28-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 28MM
Datasheet Download
TNM4-8-28-2.pdf
Availability of TNM4-8-28-2
QUANTITY
TNM4-8-28-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-28-2
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-28-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.102" (28.00mm)
Length - Overall1.339" (34.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-28-2
Related LinksTNM4-, TNM4-8-28-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-28-2 Details Description
Related parts for TNM4-8-28-2
CONN HEADER 72POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
GDT 150V 15% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 4V 20% 2812 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 380MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES 47 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf