Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-82-1
TNM4-8-82-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-82-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 82MM
Datasheet Download
TNM4-8-82-1.pdf
Availability of TNM4-8-82-1
QUANTITY
TNM4-8-82-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-82-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-82-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.228" (82.00mm)
Length - Overall3.228" (82.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-82-1
Related LinksTNM4-, TNM4-8-82-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-82-1 Details Description
Related parts for TNM4-8-82-1
IC CPLD 64MC 15NS 44TQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 78POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 3.3A 48 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 8.5A 11.4 MOHM datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
LED SPACER 3MM T-1 BLACK 14MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIBER DOME CLOSURE 385X182X151MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf