Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-9.5-71-1
TNM4-9.5-71-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-9.5-71-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 71MM
Datasheet Download
TNM4-9.5-71-1.pdf
Availability of TNM4-9.5-71-1
QUANTITY
TNM4-9.5-71-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-9.5-71-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-9.5-71-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height2.795" (71.00mm)
Length - Overall2.795" (71.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-9.5-71-1
TNM4-9.5-71-1 Details Description
Related parts for TNM4-9.5-71-1
INCREMENTAL ENCODER 12MM METAL datasheet.pdf
FHS 40 PCB W/JUMPER KIT 10/10A datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 8A ITO220AB datasheet.pdf
CONN SCREEN TERMINATION SZ 6 datasheet.pdf
CAP FILM 350UF 10% 880VDC RADIAL datasheet.pdf
HS BLEND & FINISH ROLL 4"X30' A datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1.79A 70 MOHM TH datasheet.pdf
CAP MICA 0.047UF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf