Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-9.5-89-3
TNM4-9.5-89-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-9.5-89-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 89MM
Datasheet Download
TNM4-9.5-89-3.pdf
Availability of TNM4-9.5-89-3
QUANTITY
TNM4-9.5-89-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-9.5-89-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-9.5-89-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height3.504" (89.00mm)
Length - Overall4.291" (109.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-9.5-89-3
TNM4-9.5-89-3 Details Description
Related parts for TNM4-9.5-89-3
CONN HDR 8POS VERT KEY-X 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 9POS 2MM datasheet.pdf
CONN SC DUPLEX F TYPE 1.7MM datasheet.pdf
MICRO 25C S 48" WHT JACKP NI datasheet.pdf