Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-101-2
TNM5-9.5-101-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-101-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 101MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-101-2.pdf
Availability of TNM5-9.5-101-2
QUANTITY
TNM5-9.5-101-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-101-2
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-101-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height3.976" (101.00mm)
Length - Overall4.370" (111.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-101-2
TNM5-9.5-101-2 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-101-2
ELECT VAC PORTABLE 110VAC W/ACC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MQS BUCHS-KONTAKT datasheet.pdf
CABLE 4COND 2AWG BLACK 2000' datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5K OHM 5% 225W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf