Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-21-2
TNM5-9.5-21-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-21-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 21MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-21-2.pdf
Availability of TNM5-9.5-21-2
QUANTITY
TNM5-9.5-21-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-21-2
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-21-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height0.827" (21.00mm)
Length - Overall1.220" (31.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-21-2
TNM5-9.5-21-2 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-21-2
LED ORANGE CLEAR 10MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN FERRULE 2WIRE 18AWG RED datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONN SSL IDC CONTACT 2POS 9MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
IC AMP AUD 150W STER D 44HSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
03 MALE CRIMP L/BORE F/LATCHED datasheet.pdf
NFC FERRITE LOADED ANTENNA datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf