Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-48-1
TNM5-9.5-48-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-48-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 48MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-48-1.pdf
Availability of TNM5-9.5-48-1
QUANTITY
TNM5-9.5-48-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-48-1
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-48-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height1.890" (48.00mm)
Length - Overall1.890" (48.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-48-1
TNM5-9.5-48-1 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-48-1
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC DO204AC datasheet.pdf
RES 511 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf