Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-67-2
TNM5-9.5-67-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-67-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 67MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-67-2.pdf
Availability of TNM5-9.5-67-2
QUANTITY
TNM5-9.5-67-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-67-2
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-67-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height2.638" (67.00mm)
Length - Overall3.031" (77.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-67-2
TNM5-9.5-67-2 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-67-2
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES MO 2W 200 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 550A 1200VAC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 12' OPEN END datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf