Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-69-2
TNM5-9.5-69-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-69-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 69MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-69-2.pdf
Availability of TNM5-9.5-69-2
QUANTITY
TNM5-9.5-69-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-69-2
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-69-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height2.717" (69.00mm)
Length - Overall3.110" (79.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-69-2
TNM5-9.5-69-2 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-69-2
RES SMD 3.24M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 95POS TYPE AB VERT datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 28.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FILTER DUAL SWITCH CAP 20SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SO datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR FX16 ACCESSORY datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 150MA 8.60 OHM datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 18V 15A datasheet.pdf
47UF 100V 8X11,5 datasheet.pdf