Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-81-1
TNM5-9.5-81-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-81-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 81MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-81-1.pdf
Availability of TNM5-9.5-81-1
QUANTITY
TNM5-9.5-81-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-81-1
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-81-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height3.189" (81.00mm)
Length - Overall3.189" (81.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-81-1
TNM5-9.5-81-1 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-81-1
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 1.54KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 16.76MM datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 8GBIT datasheet.pdf
CB RELAY HR 1 FORM A 12V datasheet.pdf
SPARE TRANSMITTER datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8-LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf