Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-22-2
TNM6-12.7-22-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-22-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 22MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-22-2.pdf
Availability of TNM6-12.7-22-2
QUANTITY
TNM6-12.7-22-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-22-2
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-22-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height0.866" (22.00mm)
Length - Overall1.366" (34.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-22-2
TNM6-12.7-22-2 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-22-2
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN CMC RCPT 48POS 4ROW GREEN datasheet.pdf
RES 70 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SGE1510-2-2030A-1850C datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 675MA 210 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 240VAC datasheet.pdf