Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-31-1
TNM6-12.7-31-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-31-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 31MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-31-1.pdf
Availability of TNM6-12.7-31-1
QUANTITY
TNM6-12.7-31-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-31-1
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-31-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height1.220" (31.00mm)
Length - Overall1.220" (31.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-31-1
TNM6-12.7-31-1 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-31-1
Connector Header, Bottom Entry 60 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 50MA 600 MOHM datasheet.pdf
EASY-6 PLUG DIESET datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX BLUE TRANSP 8" datasheet.pdf