Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-57-3
TNM6-12.7-57-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-57-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 57MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-57-3.pdf
Availability of TNM6-12.7-57-3
QUANTITY
TNM6-12.7-57-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-57-3
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-57-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height2.244" (57.00mm)
Length - Overall2.063" (52.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-57-3
TNM6-12.7-57-3 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-57-3
DIODE ZENER 2.7V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.65V 8DIP datasheet.pdf
IC CONV PWM UVLO HV SOT223-4 datasheet.pdf
IC AMP 2W PA 3.5GHZ 20MCOB datasheet.pdf
JTAG EMULATOR FOR TI C2000 MCU datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
EMP-AL (27X18) datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 1.2A SYNC datasheet.pdf