Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-97-1
TNM6-12.7-97-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-97-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 97MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-97-1.pdf
Availability of TNM6-12.7-97-1
QUANTITY
TNM6-12.7-97-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-97-1
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-97-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.819" (97.00mm)
Length - Overall3.819" (97.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-97-1
TNM6-12.7-97-1 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-97-1
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
IC SWIT PWM CM OVP UVLO HV TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
OSC VCXO 35.328MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf